Hizmetlerimiz

Özel uygulamalarımızla ilgili bilgi almak için iletişim kurabilirsiniz.

Hizmetlerimizden bazıları

01.

Mekanik Sistem Doğal Taş Uygulamaları

‘’Mekanik Montaj’’ doğal taş kaplama malzemelerinin bina yüzeyine kanca ve ya ankraj olarak adlandırılan paslanmaz çelik elemanlarla tutturulması yöntemidir. Bu sistemde her taşın ağırlığı, bina yüzeyine münferit olarak aktarılmaktadır. Cepheden belli ölçülerde açmak gerektiği için ısı yalıtım uygulamalarına da elverişlidir.

02.

Yarı mekanik sistem doğal taş uygulamaları

‘’Yarı Mekanik Montaj’’ doğal taş kaplama malzemelerinin bina yüzeyine yapıştırıcı ve yaprak ankraj olarak adlandırılan paslanmaz çelik elemanlarla tutturulması yöntemidir. Bu sistemde her taşın ağırlığı, bina yüzeyine yapıştırıcı harçla aktarıldığı için ısı yalıtım malzemesi uygulamalarına elverişli değildir.

03.

Zemin Ve Duvar Kaplama Doğal Taş Uygulamaları

‘’Zemin Ve Duvar Kaplama’’ doğal taşların zemine çimento esaslı ve flex özellikli yapıştırma harçlarıyla monte edilmesi yöntemidir. Honlama, cilalama, yakma, eskitme gibi yüzey işleme teknikleriyle çok daha farklı neticeler elde etmek mümkündür. Normlarına uygun her türden taş uygulanabildiği gibi, uygulandığı zemine de homojen yapısından dolayı ihtişamlı ve görkemli bir hava katarak tüm ortama sıcaklığını hissettirmektedir.

04.

Book Match Zemin Ve Duvar Kaplamaları

‘’Book Match’’ aynı taş bloğundan mirror kesim teknikleri ile birden fazla plakaların birleşmesiyle ortaya çıkan efektir. Bu parçalar birleştiğinde tek bir parçaymış gibi görünüp eşi benzeri olmayan oldukça estetik ve modern sonuçlar sunmaktadır.

05.

Water jet kesim doğal taş uygulamaları

‘’Water Jet Kesim’’ doğal taş plakaların sulu kesim makinesinde istenilen diyagonal ya da vektörel çizimlerin mermer kaplama projesine dönüştürülerek tıpkı bir yapbozun parçalarıymış gibi zemine nakış nakış işlenmesidir. Yapılan uygulama neticesinde ortaya çıkacak sonucun ihtişamı ve büyüleyici görüntüsü karşısında hayret etmemek elde değil.

06.

Onyx taş duvar kaplamaları

‘’Onyx Taşlar’’ yarı saydam ışık geçirgenliğine sahip çok özel taşlardır. Doğru ışık ve mimari projelendirme ile birlikte eşsiz sonuçlar almak mümkündür. Su mermeri olarak da adlandırılan bu taş dekoratif amaçlı mimari tasarımlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

07.

Masif imalat doğal taş uygulamaları

‘’Masif İmalat’’ doğal taş bloklarının özel kesim makinelerinde projelendirildikten sonra kesilip işlenmesiyle ortaya çıkar. Sütun ve sütun başlıkları, kat silmesi, mukarnas, kapı ve pencere sövesi profil ve revzen gibi özel imalat projesi gerektiren bu uygulama ile birlikte modern ve geleneksel bir çok mimari görüntü sağlanmış olur. Ortaya çıkan imalat ile birlikte uzun yıllar varlığını koruyacak mimari bir yapı inşa edilmiş olur.

08.

Mermer Masa Ve Sehpa Uygulamaları

‘’Mermer Masa ve Sehpa’’ norm değerlerine ve yüzey özelliklerine bağlı olarak uygun taş plakalardan imal edilen, mimarinin ve yaşam alanlarının vaz geçilmez birer parçasıdır. Evlere ve ofislere katacağınız sıcaklık ile gönüllere taht kurmanın bir başka şeklini keşfetmiş olacaksınız.